Geçmişten geleceğe ilklerle dolu bir yolculuktur TURSAN

DUR LAMBASI UYGULAMASI
ilk dur lambasi

Özel olarak imal ettirdiğimiz çok güçlü ışık yayan dur lambaları ; öğrenciyi indirirken ve bindirirken , araçlarımızın , trafikte daha fazla fark edilmelerini sağlamaktadır. İlk kez TURSAN ile başlayan bu uygulama, ilerleyen yıllarda, öğrenci servisleri için zorunlu hale gelmiştir.

1993
SERVİS REHBERİ UYGULAMASI
ilk servis rehberi

Sürücülerimizin seyir esnasında sürüş güvenliği koşullarını rahat uygulayabilmelerini, dikkatlerinin dağılmamasını sağlamak, diğer yandan, öğrencilerimizin gerek servise iniş binişleri, gerekse servis içerisindeki yolculukları sırasında karşılaşılabilecek sorunların giderilmesine çözüm getirmek amacı ile ilk kez TURSAN tarafından servis rehberi uygulaması başlatılmıştır. İlerleyen yıllarda ise zorunluluk olarak yasaya girmiştir.

1995
"HATALI MI?" UYGULAMASI
hatalı mı uygulaması

Araçlarımızın seyir halindeyken trafik kurallarına uyumları hakkında; “Hatalı mı?” uygulamamız sayesinde bilgi alınabilmekte, ayrıca gizli kamera uygulaması ile sürücülerimizin trafik kurallarına uyumları tarafımızca izlenmekte ve denetlenmektedir. TURSAN ’a gelen hata bildirimleri titizlikle incelenmekte ve hata yapan sürücülerimize “Sürücü El Kitabı”mızın ilgili maddesi uyarınca; hata puanı ve para cezası uygulanmaktadır. Bir öğretim yılı içerisinde, belli bir hata ve para cezasına ulaşan sürücülerin, TURSAN ile ilişiği kesilmektedir.

1995
İLK TSE HİZMET YETERLİLİK BELGESİ
ulaşım sektöründe ilk tse belgesi

TSE Markası, üzerine veya ambalâjına konulduğu malların veya hizmetin ilgili Türk Standardına uygun olduğunu ve mamulle veya hizmetle ilgili bir problem ortaya çıktığında Türk Standardları Enstitüsü’nün garantisi altında olduğunu ifade eder. TURSAN 1998 Yılında TSE Belgesini alan sektördeki ilk kurumdur.

1996
3 NOKTALI EMNİYET KEMERİ UYGULAMASI
servis araçlarında ilk emniyet kemeri

İlk kez TURSAN tarafından, öğrenciler için 3 noktadan emniyet kemerleri özel olarak imal ettirilmiş ve tüm öğrenci servis araçlarımızın tamamında kullanılmaya başlanmıştır. Şu an Öğrenci ve Personel taşıma hizmeti verdiğimiz araçlarımızın tümünde sürücü ve yolcu emniyet kemerleri standarttır.

1997
GÜVENLİ SÜRÜCÜ SEÇİM KRİTERLERİ
güvenli sürücü

İnsan Kaynakları Birimimiz işe alım sürecinde, seçim kriterlerine uygun uygun güvenli sürücü seçimi için gözlem / görüşme ve testler uygulamaktadır. İşe alım sürecinde aday sürücülerin; Sosyoekonomik ve Demografik Özellikleri, Sürücülükle ilgili Kişilik, Tutum ve Davranış Özellikleri, Sürücülükle ilgili Bilgi, Yetenek ve Becerileri, İşle İlgili Kişilik, Tutum ve Davranış Özellikleri ve Sağlık Durumu titizlikle incelenmekte, kriterlere uygun bulunan sürücüler görevlendirilmektedir.

1999
İLK ISO KALİTE BELGESİ
ulaşım sektöründe ilk iso belgesi

Uluslararası bir standardizasyon belgesi olan İSO 9002 Kalite belgesini 1999 Yılında sektörde ilk kez TURSAN almış olup, 2008 yılında standartlarımızın gelişmesi nedeniyle ISO 9001’e geçiş hakkını etmiş bulunmaktayız. Her yıl düzenli olarak geçirdiğimiz denetimlerle belgemizin devamlılığını sağlamanın gururu içindeyiz.

2000
PSİKOTEKNİK TEST UYGULAMASI
sektöre psikoteknik test katkısı

Güvenli sürücü seçimi için önemli bir kriter olan Psikoteknik Değerlendirme Testi uygulaması, ülkemizde okul servis sürücülerinde ilk kez 2001 yılında TURSAN tarafından başlatılmış olup, sürücülerin zihinsel ve fiziksel özellikleri ile yeterlilikleri ölçülmektedir. Bugün gelinen noktada ise, Psikoteknik Yeterlilik Belgesi bulunmayan sürücüler, ulaşım sektöründe çalışamamaktadır.

2000
4 NOKTALI EMNİYET KEMERİ UYGULAMASI ®
servis araçlarında ilk 4 noktalı emniyet kemeri ve faydalı patent modeli

İlk kez TURSAN tarafından, okul öncesi öğrenciler için 4 noktadan emniyet kemerleri özel olarak imal ettirilmiş ve tüm öğrenci servis araçlarımızın tamamında kullanılmaya başlanmıştır. Şu an Öğrenci ve Personel taşıma hizmeti verdiğimiz araçlarımızın tümünde sürücü ve yolcu emniyet kemerleri standarttır. 4 noktalı emniyet kemeri faydalı model patenti Tursan ulaşım hizmetlerine aittir.

2003
GPS İLE UYDU TAKİP SİSTEMİ TEKNOLOJİSİ
servis araçlarında gps

Tüm araçlarımızda GPS sistemi bulunmaktadır. Bu sistem sayesinde internet üzerinden konum, hareket ve hız bilgileri anlık olarak sürekli izlenebilmekte ve raporlanabilmektedir. İstenildiği takdirde ; hizmet verilen müşterilerimize , GPS sisteminde kullanıcı alanı açılarak araçlarını takip edebilmeleri ve araçları varış noktasına yaklaştığında SMS ile bilgilendirilmeleri sağlanmaktadır. Velilerimiz, hem www.tursan.net adresinden, servisim nerede butonunu tıklama yoluyla, hem de akıllı ve android telefonlarına arventokids uygulamasını indirmek suretiyle, servis aracının o anda nerede olduğunu kolaylıkla izleyebilmektedir.

2007
MESLEKİ EĞİTİM PROGRAMLARIMIZ
servis sürücü ve rehberlerine meslaki eğitim

Tüm sürücülerimiz ve rehberlerimiz; her öğretim döneminde, daha önce almış bile olsa, TURSAN Servis Hizmetleri Eğitimi, İletişim, İlk Yardım, Acil Durum, ISO 9000 Kalite Bilinçlendirme, Problem Çözme Teknikleri eğitimi alırlar ve her eğitimin ardından sınava tabi tutulurlar. Bunun haricinde; bütün sürücülerimiz, araçlarımızda Aralık Ayından itibaren kar lastikleri takılmaya başlanmasına rağmen; zor bölgelerde ikamet eden öğrencilerimizin ulaşımını sağlamada sorun yaşanmaması adına, araçlarında zincir de bulundurur ve zincir takma eğitimi alırlar.

2015
EKİBİMİZE BURS DESTEĞİ
tursan ekibine burs imkanı

Tedarikçilerimizin, Lise düzeyinde okuyan çocuklarına, TURSAN tarafından 2015-2016 öğretim yılından başlayarak burs desteği sağlanmaktadır. Eğitim desteğimiz FİDANLARIMIZ adını verdiğimiz öğrencilerimizin mezuniyetine dek sürdürülecektir.

2015