Hedefimiz Daima Daha İyi Hizmet...

GPS (Araç Takip Sistemi)

Personel ve öğrenci taşımacılığında kullanılan tüm servis araçlarımızda GPS sistemi bulunmaktadır. İstenildiği takdirde müşterilerimizin GPS sistemi üzerinden araçları varış noktasına yaklaştığında SMS ile bilgilendirilmeleri sağlanmaktadır. Bu sistemimiz Android ve IOS işletim sistemi olan tüm akıllı telefonlar ile entegre çalışmaktadır.

Eğitimlerimiz

Çalışanlarımıza eğitimler vererek bu eğitimleri sürekli güncelliyoruz. Her biri kendi alanında uzman, profesyonel bir ekip tarafından verilen eğitimlerimizi, interaktif uygulamalarla dinamik ve etkin kılıyoruz. Eğitimler sonrasında etkinlik testleri uyguluyor ve belirli periyotlarda uygulanan ilave metotlarla etkinlik süreleri belirliyor, bu sayede eğitim içerikleri ve sürelerini güncelliyoruz.

Eğitimlerimizden bazıları;
 • TÖSHE (TURSAN Öğrenci Servis Hizmeti Eğitimi)
 • PESHE (Personel Servis Hizmeti Eğitimi)
 • Oryantasyon
 • Güvenli ve Defansif Sürüş Teknikleri
 • İletişim Eğitimleri
 • Problem Çözme Teknikleri
 • Stres Yönetimi
 • İlkyardım
Denetimlerimiz

Her gün, aynı kalitede, güvenli ve sorunsuz hizmetin sürmesi için, bize özgü bir “denetim sistemi” ile servis hizmetlerini kontrol ediyoruz. İç denetimlerin yanı sıra yılda bir kez tarafsız bir kuruluşa tüm hizmet süreçlerimizi denetletiyoruz.

Denetim Uygulamalarımız;
 • Servislerin Günlük Denetimi
 • Aylık Araç Denetimleri
 • Uydu Takip Sistemi ile Anlık Denetimler
 • Hız-Konum-Güzergâh Denetimleri
 • Gizli Kamera Denetimleri
 • “Hatalı mı!” Telefon Denetimi
 • Performans Değerlendirme Sistemi
CRM (Müşteri İlişkileri Yönetimi) ve Bilgi Sistemleri

TURSAN ’da müşteri ilişkilerinin tüm süreçlerini sadık müşteri oluşturmaya yönelik olarak planlıyor ve yönetiyoruz. Müşterilerimize daha güvenli ve kaliteli bir hizmet sunabilmek amacıyla ; belirli periyotlarda müşteri memnuniyet taramaları yapıyoruz. Sistem üzerinden online olarak gerçekleştirilen bu taramaların sonuçlarını , otomatik olarak raporluyoruz. Müşterilerimizin öneri ve beklentilerine , optimum fayda sağlamak amacıyla , hızlı ve etkin geri dönüşler gerçekleştiriyoruz.

 • yazılım
 • optimizasyon
 • yol risk analizleri
Yazılım

Taşıma modelimizi Tursan için hazırlanan bir yazılım üzerinden takip ediyoruz. Tursoft adını verdiğimiz bu yazılım ile merkezimiz ve ofislerimizdeki tüm süreçleri izliyor; bilgi aktarımları ve raporlamaları bu sistem üzerinden gerçekleştiriyoruz. Tursoft; müşterilerimiz tarafından da kullanılabilen sektörün en gelişmiş servis taşıma yazılımlarından biridir.

Güzergah Optimizasyonu

Güzergâh optimizasyonlarını özel bir yazılım desteğiyle harita üzerinde planlıyor; süre, mesafe ve trafik yoğunluğuna göre en ideal güzergâhları belirliyoruz. Kullandığımız özel yazılımlarla optimum güzergâh planlaması oluşturarak efektif çözüm önerileri geliştiriyor, müşterilerimize maksimum fayda getirecek ideal servis programları Yol-Risk Analizleri tasarlıyoruz.

Yol Risk Analizleri

Talep edilmesi ve ihtiyaç duyulması halinde hizmet verilen lokasyonun yol risk analizini, sürücülerle ve kurum çalışanları ile paylaşıyoruz. Yol risk analizinde her bir güzergâhın gidiş ve geliş yolunun kamera kaydını yaparak, sürüş güvenliğini olumsuz etkileyebilecek noktaları belirliyor, alınması gereken önlemleri netleştirerek güzergâh raporları hazırlıyoruz.

Tursan Mobil Öğrenci

Velisi olduğunuz öğrencimizin tüm ve en güncel servis bilgilerini görüntüleyebilirsiniz. Araç plakası, servis numarası, alınış-bırakılış saatleri, sürücü, servis rehber, ulaşım müdürü bilgilerini görebilir ve uygulama üzerinden arama yapabilirsiniz. Servis saatleri içerisinde servisin hareketlerini harita üzerinde canlı izleyebilirsiniz. Sabah öğrenci alındığında servisin okula varması için kalan tahmini süreyi, akşam öğrencinin eve varması için kalan tahmini süreyi görebilirsiniz. Sabah alınış veya akşam bırakılış saatleri için evinizin etrafına uyarı alanı tanımlayarak, servis tanımladığınız alana girdiğinde ister SMS, ister Çağrı ile isterseniz de uygulama içi bildirim alabilirsiniz. Öğrencimizin servise gelmeyeceği tarihleri uygulama üzerinden bildirebilirsiniz.

 • tursan mobil uygulama giriş ekranı
 • tursan mobil uygulama öğrenci servis konumu ekranı
 • tursan mobil uygulama servisim ekranı
 • tursan mobil uygulama nasıl giderim ekranı
Tursan Mobil Personel

Personeliniz kullandığı veya kullanacağı servisin en güncel servis bilgilerini görüntüleyebilir. Araç plakası, servis numarası, hareket saati, sürücü, proje yöneticisi bilgilerini görebilir ve uygulama üzerinden arama yapabilir. Personeliniz servis saatleri içerisinde servisin hareketlerini harita üzerinde canlı izleyebilirsiniz. Servisin duraklarını liste halinde, sabah ve akşam güzergahlarını harita üzerinde görebilir. Personeliniz iş çıkışında veya işe giderken farklı bir adres kullanacak ise, kullanacağı adresten geçen servisleri listeleyerek o adresten hangi servisin geçtiğini görebilir. Uygulama üzerinden sürücü veya proje yöneticisi ile iletişim kurarak dilediği servisi kullanabilir.

Öğrenci Şah - Mat

Tüm okullarımızda araçlar okula girip öğrencileri indirdikten sonra bütün servislerin kontrolü yetkili kişi tarafından her aracın içine tek tek girilerek yapılır. Serviste uyuyan öğrenci veya unutulan bir eşya olup olmadığı servisin en arkasında okutulan barkod ile kontrol edilir. Tüm kontrol merkez tarafından izlenir, okutulmayan servis var ise ilgili kişi uyarılır ve kontrolü sağlanır.

Yolculuğu

Servisin aracının bir nedenden dolayı servis hizmetini aksattığı durumlarda, servis hizmeti alamayan personel Tursan Mobil üzerinden Bi Taksi ücretsiz yolculuk kodu oluşturarak, taksi hizmetinden ücretsiz bir şekilde yararlanabilir. Böylece yolcu yanında nakit para olmasada taksi hizmetinden faydalanabilir.

Yolcu Biniş Kontrolü
Anlık Doluluk Oranı Hesaplama

Çoğunlukla, Üniversite ring ve shuttle servislerinde kullanılan bir uygulamamızdır. Servis kullanan öğrenciler Tursan Mobil uygulama ile servisin kapısında bulunan QR barkodu okutarak veya RFID okuyucuya kart okutarak servise biniş yaparlar. Okul, OBS (Okul Bilgi Sistemi) ile tüm okutmaları okunduğu anda (ANLIK) görüntüleyebilir. Saatlik, günlük, aylık raporlayabilir.

Adres Linki

Velilere SMS veya Mail ile gönderilen adres linki ile bilgisayar, tablet veya mobil cihazlardan harita üzerinden ev adresi seçilerek kolayca öğrencinin ön kaydı gerçekleştirilir. Personellere SMS veya Mail ile gönderilen adres linki ile bilgisayar, tablet veya mobil cihazlardan harita üzerinden ev adresi seçilerek kolayca personelin servise bineceği nokta sisteme tanımlanır. Deneyin...